.
Goede keukenmachines… (bijna) onmisbaar om je werk in de keuken wat te vergemakkelijken en om nog handiger meer lekkere en gezonde gerechten te kunnen klaarmaken.
Er bestaan echt ontzettend veel verschillende keukenmachines en keukenapparaten in alle mogelijke variaties en prijsklassen.
Maar welke zijn dan het meest nuttig en handig om te gebruiken als je voor gezonder eten en gezonder genieten kiest?
Waar moet je op letten? Welke opties zijn fijn om te hebben? Wat is de ervaring van anderen? enz.
Keukenmachines die wij graag en veel gebruiken in onze ‘gezonde keuken’:
*geleidelijk aan zullen dit hier linkjes worden naar pagina’s met wat meer info over onze favoriete keukenmachines en waarom we ze uitgekozen hebben. Staat op de to-do lijst om dat uit te typen 🙂
Blender
Voorlopig gebruiken we nog een goedkopere blender die op dezelfde onderkant past als onze foodprocessor (zie verderop onder ‘foodprocessor’ welke we hebben). Maar ooit hoop ik toch ook eens een echte Vitamix Blender (linkje naar Coolbue pagina) te kunnen kopen. Zo’n Vitamix blender is veel krachtiger en je kan er nog veel meer mee dan met een gewone blender.
Slowjuicer
Toch wel een hele tijd zitten twijfelen en uitstellen… want een goede slowjuicer is niet goedkoop, dus wil ik wel ineens een goede keuze maken 🙂
Maar nu zoooo super blij met onze nieuw aanwinst: een Omega Sana slowjuicer! (wij kochten hem bij Coolblue maar is daar nu niet meer verkrijgbaar, wel nog o.a. bij Bol.com, zie linkje hieronder)
* Het is een rode geworden omdat die toen net in de aanbieding was en zo’n 30 euro goedkoper dan de andere kleuren 🙂 en uiteindelijk ben ik nu wel blij met deze kleur.
Dehydrator of voedseldroger
Onze Sedona Combo voedseldroger heeft al heel wat uurtjes werk erop zitten… ook dit was een goede aankoop die vast nog heel lang en veel gebruikt gaat worden.
Eerst lang zitten twijfelen en reviews lezen en eigenschappen vergelijken. Want het is toch een heel bedrag dat je eraan kwijt bent. Maar nog geen moment spijt gehad van deze keuze 🙂 of misschien toch heel eventjes… toen de versie met rvs trays er kwam (die was er nog niet toen ik eentje kocht). Nu zou ik voor die versie kiezen, hoewel die toch ook weer meer kost…
Als ik toch voor een goedkopere optie zou gekozen hebben, dan was het waarschijnlijk een Stöckli voedseldroger geworden. Die kosten minder dan de helft van de Sedona. Maar dat is dan wel maar het basismodel met 3 etages, als je extra trays wil bijkopen kost het vanzelf ook weer meer natuurlijk… en 3 trays liggen snel vol 🙂
Als je nog niet zeker weet of dat voedsel drogen wel iets is wat je veel gaat blijven doen, maar je wil het toch eens uitproberen, dan zou je ook eerst voor een heel goedkope kunnen kiezen. Die kan je dan achteraf wel weer doorverkopen als je merkt dat je hem veel wil gebruiken en je toch een betere wil.
››› Bekijk hier alle voedseldrogers bij Bol.com (er zijn er al vanaf 30 euro)
Foodprocessor
We hebben een eenvoudige budgetvriendelijke foodprocessor die ook nog een kleine beker erbij heeft (handiger voor noten of kruiden ofzo). En waar ook een blender bovenstuk bijzit; dat bespaart niet alleen geld maar ook plaats in de keuken.
Deze Viva Foodprocessor (van bij Coolblue) hebben we nu in gebruik en zijn we heel tevreden over de prijs-kwaliteit.
Ik ging eigenlijk op zoek naar eentje van Magimix (maar dan moet je foodprocessor en blender apart kopen) … ik bestelde dus toch maar een goedkopere (combi) van Philips die voor nu prima voldoet.
Vooral het vermogen vind ik het belangrijkst bij de keuze (naast de prijs uiteraard).
Bij Coolblue kan je op de pagina van foodprocessors in de zijbalk al handig op voorselecteren welke opties of kenmerken je belangrijk vindt.
En toen zag ik in die zijbalk ook dat er bij sommige een blenderopzetstuk bij geleverd wordt.
Dan wordt het aanbod al beperkter en als je dan nog even de vergelijkingstool gebruikt en de reviews van andere gebruikers leest (die zijn er voor de meeste producten heel veel bij Coolblue)… dan wordt kiezen toch wat eenvoudiger 🙂 ook al is er zoveel keuze.
Spiraalsnijder – spiralizer
Om groenteslierten (noodles) mee te maken… voor een supergezonde rauwkost maaltijd. Een extraatje om nog meer verse groenten op ons bord te toveren.
Eerst hebben we het een tijdje gewoon met een mesje gedaan toen we het nog maar eens sporadisch uitprobeerden. Dan gebruikten we vaak een dunschiller en dat lukt ook wel natuurlijk.
Maar uiteindelijk kochten we een simpele goedkope spiraalsnijder in een plaatselijke supermarkt. Ooit komt er misschien nog eens eentje van beter kwaliteit en met meer mogelijke instellingen. Maar voor nu ben ik heel tevreden met degene die we hebben.
Onze wishlist van keukenmachines waar we nog voor sparen of naar op zoek zijn
Blender (Vitamix of Blentec)
We hebben wel een redelijk goede blender (van Philips) op dit moment, die best wel veel gebruikt wordt… maar toch 🙂 deze krachtige Vitamix blender blijft bovenaan mijn wishlist staan. Misschien als de andere ooit kapot gaat ofzo, als er dan budget voor is op dat moment…
Mandoline
Een stevige grote mandoline die ook verstelbaar is (om de snijdikte in te stellen) met mesjes die niet heel lang scherp blijven. Ik had een eenvoudige die ik niet zo heel veel gebruikte, maar die is ooit verloren gegaan met opruimen of verhuizen.
Sinds we een voedseldroger hebben, staat de mandoline weer op mijn wensenlijstje 🙂 want als je grote hoeveelheden in gelijkmatige fijne plakjes wil snijden, dan zou dit toch wel heeeeel handig zijn om te hebben.
IJsmachine
We hebben jaren na elkaar een eenvoudige ijsmachine gebruikt van Philips. Waarvan je de kom een hele tijd van tevoren in de diepvries moest zetten voor je hem kon gebruiken.
Helaas is hij gesneuveld toen we gingen verhuizen. Dus ook ‘een nieuwe ijsmachine’ op onze wishlist nu… 🙂
En dan eigenlijk liefst eentje met compressor, die gewoon zelf koelt als je de stekker in het stopcontact doet. Helaas kosten die ook wel zeker 4 keer zoveel als eentje die werkt met koelvloeistof in de kom.
Spiralizer
Om groenteslierten (noodles) mee te maken… voor een supergezonde rauwkost maaltijd. Een extraatje om nog meer verse groenten op ons bord te toveren.
Mixer
Een sterke krachtige mixer staat ook al lang op mijn wishlist voor de keuken. Een staafmixer eigenlijk vooral, om soep te mixen.
(Koffie-)molentje
Een handig compact koffiemolentje zou ik ook nog wel willen. Niet om koffie te malen 🙂 maar het is ook handig om andere kleine dingen in te vermalen, zoals bijvoorbeeld noten, zaden (lijnzaad), kruiden of gedroogde groenten.
We hebben nu een klein opzetstuk bij onze foodprocessor/blender, dat is voorlopig wel ok. Maar het is niet zo handig gemaakt, met een vervelende rand eraan. Zodat je moeilijk hetgeen je gemixt hebt er uit kan gieten of scheppen zonder knoeien. En moeilijker afwassen én drogen dus ook.
Als ik ooit een andere foodprocessor en blender heb in de toekomst, dan toch misschien ook een handig los koffiemolentje nodig.
Graan-en-zaden-molentje
Onmisbaar om bijvoorbeeld lijnzaad net voor gebruik fijn te malen.
EcoBioLiving - tips & updates ontvangen?
Meld je nu aan en krijg dan eerst ook onze welkom-reeks:
'5 Basis Tips - stap voor stap Gezonder worden en Afslanken'