Gevulde avocado met ei en spekjes… dat was ons ontbijt vanochtend. En het heeft me echt super gesmaakt!
Avocado is heel erg gezond en we proberen het toch wel wekelijks te eten. In de zomermaanden eigenlijk heel vaak gewoon in stukjes gesneden en gemengd onder een salade of andere rauwkost, maar in de koude wintermaanden lust ik ook wel eens graag warme avocado.
Gevulde avocado met ei (en spekjes) als ontbijt
Een warm en hartig ontbijt… daar had ik zin in. En liefst ook nog zo gezond mogelijk, dus in ieder geval zonder gluten, suiker en zuivel; en wel met voldoende eiwitten en vetten erin om de dag energiek te starten.
Spekjes zijn nu wel niet bepaald gezond 🙂 maar ze waren wel bio. En ik had er zooo’n zin in. Je kan de spekjes ook vervangen door iets wat gezonder is natuurlijk, bijvoorbeeld zalm, ui, groene tuinkruiden, paprikareepjes, enz.
Wat heb je nodig om deze gevulde avocado met ei te maken?
Ingrediënten per persoon:
- 1 avocado
- 2 eieren
- gebakken (bio-) spekreepjes of spekblokjes (of een gezonder alternatief)
- peper en zout
Werkwijze:
- Snij de avocado doormidden (in twee helften) en haal de grote pit er uit
- Schep met een lepel een beetje vruchtvlees eruit zodat je een iets grotere holte krijgt
— wij hadden hetgeen eruit geschept werd gemengd met wat peper, zout en citroensap en dan toegevoegd aan een salade van groene sla en geraspte worteltjes, maar je kan het ook in een ander gerecht verwerken (wel niet laten liggen, want dan wordt het snel bruin en onsmakelijk) - Leg de halve avocado’s dan in een niet te groot ovenschaaltje (zodat ze blijven liggen tegen de kanten en niet omkiepen)
- Klop de eieren in een kommetje los en kruid met wat peper en zout
- Voeg dan de gebakken spekblokjes er aan toe
- Verdeel het mengsel over de twee avocado helften
- Laat 20 minuutjes bakken op 175°C
- Best direct serveren zodat het nog lekker warm is (maar afgekoeld kan ook wel)
Volgende keer maken we toch maar weer een gezondere versie (zonder spekjes) van deze gevulde avocado met ei… 🙂